אמיר דרוקק

 

אין עוררין כי אנו נמצאים בתקופת תור הזהב של אגודת הכדוריד, הפועל קריית אונו, שניצבת בזכות ולא בחסד בצמרת הענף בשנים האחרונות. מדובר שלא בכדי כיום באגודת הכדוריד הגדולה ביותר בישראל עם למעלה מ-450 ספורטאים פעילים, מחלקת נוער חזקה ויציבה ולא פחות מ-19 קבוצות ליגה בכל טווח הגילים.

אחד מהאחראים לפריחתה של האגודה הוא לא אחר מאשר אמיר דרוקר, המשמש כמנהל המקצועי זוהי העונה ה-27 (אבל מי סופר...).

הוא בן 50, נשוי + 4 ילדים (עדן, ארד, הדס ואגם – כולם ממשיכים את דרכו כשחקני כדוריד בהפועל קריית אונו ומוכיחים כי התפוח לא נפל רחוק מן העץ) + נכדה בת שנה וחצי.

את קריירת הכדוריד שלו החל בגיל 16, כשהוא תולה רשמית את הנעליים רק לפני כשנתיים. לאורך השנים הספיק ללבוש את המדים הלאומיים במסגרת נבחרת ישראל לנוער, כשבתווך הוא משחק במדי מכבי פתח תקווה (ליגת העל) והפועל קריית אונו (ליגה לאומית). אגב, הישג השיא של דרוקר מבחינה אישית הגיע בעונת 1992/93, בה סיים כסגן מלך השערים בליגת העל עם סך כולל של 180 כיבושים (!)

מעבר להיותו דמות כדוריד מובילה, דרוקר הינו גם איש חינוך בכל רמ''ח איבריו המשמש כמורה לספורט ורכז מגמת הכדוריד המיתולוגי של תיכון בן צבי בעיר, גם כאן זוהי השנה ה-26, והיד עוד נטויה. ''גם אני למדתי בתיכון במגמת הספורט, כך שעבורי זו סגירת מעגל'', הוא מספר בערגה. ''רוב השחקנים שמאמנים אצלנו באגודה, הם למעשה כאלו שהדרכתי אותם בבית הספר, מה שמסייע לחיבור הבין-אישי ולהווי החברתי''.

כאמור, הרומן בין דרוקר להפועל קריית אונו החל אי שם בשנת 1995, אז גויס לאגודה על ידי היו''ר המכהן עד עצם היום הזה, יורם ישראלי. מאז עברו הרבה מים באגודה, שהחלה לצבור תאוצה בקצב מסחרר, כולל הגעה לגמרים רבים בגילאי הילדים והנוער, ואף זכייה היסטורית באליפות בתי הספר לאורך השנים עם קבוצות הבנים והבנות, כמו זכייה באליפויות עם קבוצות הנוער והנערות.

''יש לנו צוות יוצא דופן באגודה, שעושה את עבודתו נאמנה, ובזכותו אנחנו נמצאים בצמרת הכדוריד הישראלי'', מכריז דרוקר כשהוא מתעקש לפרגן ליתר הקולגות בצוות הניהולי. ''זה מתחיל ביורם אשכנזי המנכ''ל, יורם ישראלי היו''ר, פנחס דרוקר שמשמש כחבר הנהלה ומאמן, עדי מזור הסמנכ''לית, רני זלביגר המנהל ועד לנחיק ברמן. כל אחד ואחת מהם הם בגדר נכס לאגודה שלנו''.

מהו סוד הקסם של הפועל קריית אונו?

''כאיש הוראה שדוגל בחינוך כערך עליון, זה משהו שאנחנו משקיעים בו רבות על מנת להנחיל גם בקרב צוות המאמנים, וכמובן השחקנים בכל הגילים. אנחנו מקיימים הרבה מאוד פעילויות במטרה לשמור על אופי חינוכי לכל המערכת, ומקדמים במקביל לערכים של מצוינות והישגיות. לאורך השנים הובלנו הרבה שחקנים לנבחרות ישראל, וזוהי הוכחה לעבודה המאומצת שנעשית כאן ושבסופו של יום מניבה פירות. איכות נוספת שמאפיינת את האגודה היא שמספר הבנים והבנות בה הוא פחות או יותר זהה, משהו שלא קיים לדעתי באף אגודה אחרת בארץ''.

מה נאחל לכם?

''אם מישהו היה אומר לי בתחילת הדרך שלי כאן שנהיה האגודה הגדולה ביותר בארץ, עם קבוצות בוגרים גברים ונשים בליגת העל, ועם מאות שחקנים שמתפתחים כאן ורואים במועדון הזה כבית, הייתי חושב שהוא צוחק. הוכחנו שבעזרת התמדה, עבודה קשה ובעיקר תשוקה לענף, גם השמיים הם לא הגבול.

זה המקום להכיר תודה לעיריית קריית אונו, ובדגש על ראש העירייה, ישראל גל, כמו גם למנהל אגף הספורט, דודי מור ומנהל מדור הספורט והתחום התחרותי באגף, אייל מדינה''.