שוקי קרופמן - מאמן הפועל קריית אונו ילדים ב'

שוקי קרופמן, מאמן הכדורגל הוותיק והמוערך של הפועל קריית אונו, הנחשב לאוטריטה בתחומו, אדם נעים הליכות ומי שגידל עד היום מאות שחקנים במחלקות הצעירות של המועדון.

רקע אישי: בן 59, נשוי + 3 ילדים + 4 נכדים (עוד אחד בדרך...), מתגורר בגני-תקווה. עובד מזה 37 שנים כנהג אוטובוס וסדרן בחברת "דן". ב-5 השנים האחרונות משמש כמנהל מערך כיבוי האש בחברה. החל את קריירת הכדורגל שלו בהכח רמת-גן כשחקן בעמדת החלוץ. כשחקן בוגרים נע ונד בין קבוצות בליגות הנמוכות, ביניהן: הפועל קריית מלאכי, בית"ר רמת-גן והפועל אור-יהודה, כשהוא מתחזק קריירה פעילה עד גיל 40.

קריירת אימון: "התחלתי את הקריירה לפני 20 שנה בעצתו של מנהל הקבוצה המיתולוגי, ישראל (ללה) שצ'וצ'ינסקי. הוא הציע לי לצאת לקורס מאמנים ושלאחריו יעסיק אותי בקבוצה כמאמן. נעניתי להצעה שלו, ומאז הכל היסטוריה.

הפועל קריית אונו: "במהלך 20 השנים שאני כאן אימנתי קבוצות ילדים ונערים כמעט בכל קטגוריה. החל מהטרום ועד נערים א'. בכל פעם לקחתי קבוצה ורצתי איתה למשך 4-3 שנים. כיום אני נחשב למאמן המעוטר ביותר באגודה עם 3 אליפויות עד היום (טרום א', טרום ב', ילדים ג'). השנה אני מקווה להמשיך ברצף ההצלחות עם קבוצת ילדים ב' שאני מדריך (גילאי 13-12).

המועדון הזה עבורי הוא משפחה אחת גדולה. מקום שבו אכפתיות ולבביות הם שם נרדף. מקבלים בו כל אחד, ובשונה ממקומות אחרים נותנים לכולם יחס חם של בית כבר מהשנייה הראשונה. אני חייב לציין את האנשים שהופכים את המועדון הזה ליוצא דופן – ישראל (ללה) שצ'וצ'ינסקי, דודי מור, מנחם צמח, יניב בוכניק, שאול ברשן, אלי חורש ועוד רבים אחרים. כולם אנשים משכמם מעלה, שאני מוקיר ומעריך מאוד".

הדור הבא: "לעבוד עם חבר'ה צעירים מבחינתי זו זכות ענקית. זה מה שנותן לי דרייב ותשוקה בכל שנה מחדש. לראות את השחקנים שגדלו אצלי עושים חיל כיום בקבוצה הבוגרת, מסב לי גאווה גדולה. שחקנים כמו ליאל טובול, אבישי שחם, גיא גרוטקה. הם ההוכחה לשחקנים הצעירים שיש לאן להתקדם".

עם הפנים קדימה: "אנחנו עובדים קשה על מנת שלילדים יהיה כיף לגדול כאן ולטפח מסגרת ספורטיבית, שהיא בראש ובראשונה מקום עם ערכים. הקיץ נצא בפעם השלישית ברציפות לטורניר כדורגל בברצלונה, מסגרת נוספת שהיא מאוד משמעותית להתפתחות הילדים, ומהווה עבורם גם סוג של נסיעת בר-מצווה".

מה נאחל לי: "מבקש להודות לאשתי ליזה, לילדיי ונכדיי, מאחל שחיידק הכדורגל יימשך עוד המון שנים ושנהיה כולנו רק בריאים ומאושרים. מאחל שהמועדון שלנו ימשיך להתפתח ולשגשג. מצפים בקוצר רוח לקראת פתיחת האצטדיון החדש שבקרוב יקרום עור וגידים".