עבודה סוציאלית קהילתית מסייעת במציאת מענים לצרכים קהילתיים בתחומים שונים ומגוונים, בהתאם לצרכים העולים מהשטח ומהתושבים. מטרת העבודה הקהילתית היא פיתוח והפעלת שירותים בקהילה, העצמת התושבים ומיצוי זכויותיהם, צמצום בעיות חברתיות, העלאת מודעות לתופעות חברתיות ברמה העירונית קהילתית.
 
עלון פרסומי

 

תחומי הפעילות

• מועדון שני נשי – מועדון העצמה נשי, לנשים בגילאי 30-60 מקריית אונו ובקעת אונו, שרוצות להצטרף פעם בשבוע למפגשים חברתיים מהנים להרצאות וסדנאות מגוונות ומעשירות, טיולים ועוד. המפגשים מתקיימים בימי שני בשעה 19:30 במועדון ברחוב שאול המלך 1 קרית אונו (קומה 1) בהשתתפות סמלית.
ועד המועדון – המנהל את המועדון :
פרח - 052-8026170, נאוה - 054-7777474, קרן - 050-9198870, גולדי – 052-8277191

• הורים מיוחדים מובילים שינוי - מנהיגות הורים לילדים עם צרכים מיוחדים בקריית אונו -
המנהיגות קמה מתוך רצון של תושבי קריית אונו, הורים לילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים, להיות שותפים לעשייה בעיר תוך כדי הבטחה כי הצרכים המורכבים של ילדים ובוגרים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם ייענו בצורה מיטבית בתוך הקהילה. במנהיגות חברים הורים לילדים עם צרכים מיוחדים הפועלים בהתנדבות להנגשה ויצירת מענה בעיר להשגת שוויון הזדמנויות ואיכות חיים תוך בניית קהילה סובלנית ומכילה.
להצטרפות למנהיגות ו/או להצטרף לקהילת המשפחות בעיר צרו איתנו קשר:
054-649-5902 סיון
052-671-6009 ליאת
 special.kono@gmail.com

עלון פרסומי

• אוניברסיטה בעם – תוכנית שנתית (שנה אקדמאית) בה ניתנת הזדמנות לאנשים ללא השכלה אקדמאית ללמוד קורס שנתי באוניברסיטת תל אביב, במשך שלוש שנים, כאשר בכל שנה נלמד קורס אחר, במחיר סמלי.
תנאי קבלה: גילאי 18-60, ללא רקע אקדמי קודם, ידיעה לפחות של השפה העברית המדוברת (אין צורך בידיעת קרוא וכתוב) וכמובן פניות רגשית וחברתית להיות חלק מכיתה.

• המרכז לגישור וישוב סכסוכים בקהילה קריית אונו – הגישור הינו דרך לפתרון סכסוכים ומחלוקות בהסכמת הצדדים, באמצעות מגשר. הליך הגישור הינו וולונטרי, נגיש וקצר, נעשה באווירה מכבדת תוך שמירה על סודיות וחיסיון ומאפשר לצדדים לקחת אחריות על הסכסוך ולהחליט ביחד כיצד יראה הפתרון. ההסדר הנחתם בתום הגישור מחייב את הצדדים.
במרכז פועלים בהתנדבות מגשרים מקצועיים ומנוסים בפתרון סכסוכים בקהילה ובתיקי בית המשפט לתביעות קטנות. ליצירת קשר: 03-5310979 (ניתן להשאיר הודעה), רנה לנדשטיין מנהלת המרכז 052-4800146, מייל gishur@ono.co.il בית המתנדב – הזמיר 39 קרית אונו.

• קליטת עליה – באגף ניתן מענה לעולים חדשים במגוון הצרכים העולים מהשטח.

• שכנות טובה – תוכנית להגברת החוסן הקהילתי בשיתוף ועדי בתים ונציגי שכונות.

לפלאירים של מנהיגות הורים מיוחדים לחצו כאן

 

יום הבינלאומי למודעות לאוטיזם 2.4

אז למי שיודע ובעיקר למי שלא, יש לי שני ילדים על הרצף האוטיסטי ❤

יש ילדים עם עיניים כחולות

יש ילדים עם שיער שחור

יש ילדים עם משקפיים

יש ילדים גבוהים

יש ילדים מצחיקים ממש

יש ילדים עם נקודת חן

יש ילדים עם אוטיזם

זה חלק מהם, זה לא כל מה שהם.

הם ילדים ככל הילדים, מלאי אהבה, דמיון, חוכמה ורגש. לפעמים קשה להם להסביר את עצמם, להבין מה מקובל ומה לא, מי חבר ומי לא. הם זקוקים להסברים ולמילת הקסם "תיווך". הם בעיקר זקוקים להכלה ופתיחות של החברה.

חוץ ממליון הטיפולים שהם מקבלים במסגרות החינוך המיוחד ובבית, אנחנו מקפידים לעשות איתם ה-כ-ל, גם אם קצת אחרת.

לפעמים כשיש הרבה אנשים , רעש, כשהם מתרגשים מדי, כשיש שינוי בתוכניות, זה פשוט יותר מדי עבורם. הם מוצפים ואנחנו נאלצים לעזוב פעילויות. כדי למנוע מצבים כאלה מראש, לא פעם אנחנו משתמשים בכרטיס "פטור מתור", זה מעמד לא פשוט לשלוף "כרטיס נכה" של ילד ובטח לא כשאנשים מתחילים להעיר ולהתרעם על כך, כי פשוט "לא רואים עליהם".

הם הולכים לחוגים, נפגשים עם חברים עם ובלי צרכים מיוחדים והם יודעים שיש דברים שקצת יותר קשים להם ושיש דברים שקלים להם ממש.

לשניהם לצד הקושי התקשורתי שנוכח וקיים, יש חוזקות פנומנליות. הבכור שלנו לימד את עצמו לקרוא ולכתוב בעברית כבר כשהיה בן 5. הוא בגן ואוצר המילים שלו באנגלית לא יבייש ילד בכיתה ד' אם לא יותר. שניהם מוצאים תחומי עניין משלהם ומתמקדים בהם עד לרמת מומחיות.

אנחנו לומדים מהם המון ובעיקר שלא הכל מובן מאליו. כל מבט, מילה, ביטוי, אפילו התחצפות הם הישג עבורנו וסיבה לחגיגה.

יש לנו משפחה מדהימה ותומכת וחברים שהולכים איתנו לאורך שנים. הם לומדים יחד איתנו מהו אוטיזם. בעיקר לומדים שמעבר למילה הבומבסטית "אוטיסט" מדובר בילדים מהממים שחווים את העולם קצת אחרת ושאם רק נאפשר להם וננסה להכיר ולהבין, אנחנו עשויים ללמוד מהם דבר, שניים או יותר ❤

*** היום אחד ל-78 ילדים מאובחן על הרצף האוטיסטי.

 ענבל חדד

 

ענבל חדד
עו"ס קהילתית