"מגדילים" - האתר הישראלי להתחדשות עירונית ונדל"ן בחר זאת השנה השנייה ברציפות את הערים המובילות בקידום התחדשות עירונית לשנת 2023. קריית אונו ניצבת במקום השני. הרשימה נחשפה בכנס הנדל"ן השנתי של האתר שנערך בכפר סבא ואות הוקרה הוענק לראש העיר קריית אונו מידי כרמלה קופר העורכת הראשית של מגדילים.

במהלך הכנס, השתתף  ראש העיר בפאנל מקצועי ואמר :  " קריית אונו, חלוצת ההתחדשות העירונית בישראל, ממשיכה להתפתח במרץ על מנת לאפשר לתושביה הוותיקים ליהנות מדירות חדשות ובטוחות. בעיר אושרו 17 תוכניות פינוי בינוי שכמחציתן כבר מומשו. בחמש השנים הקרובות נממש את כל הפרויקטים לטובת תושבי ותושבות העיר"

 

הערים נבחרו באמצעות ועידה מייעצת, שהורכבה מהגורמים הבכירים ביותר בענף הנדל"ן בניהם, ראשי ארגונים, כגון נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, ראול סרוגו ויו"ר לשכת שמאי המקרקעין בישראל, המשפטנית והשמאית נחמה בוגין, לצד יזמי התחדשות עירונית, עורכי דין, שמאים, אדריכלים ועוד... העובדים יום יום אל מול הרשויות המקומיות.

כרמלה קופר עורכת ראשית של מגדילים מציינת: "המיזם ייחודי בכך שהוא מדרג את ראשי הערים, בהתבסס בניסיון של גורמי המקצוע בשטח. כאשר הדיון והבחירה הונחו על ידי מסגרת מגוונת של סוגיות, בהן יצירת ודאות, מדיניות דלת פתוחה, שיתוף הדיירים, יצירת איזונים בין מכלול הצרכים בהתחדשות העירונית, בירוקרטיה ועד להבחנה בין אתגרי לראשי ערים בפריפריה מול המרכז. מרבית הדירוגים מתייחסים לנתונים יבשים, וכאן הבנו את העשייה עצמה. בסופו של יום חברי הוועדה דירגו את ראשי הערים שנרתמו לנושא ההתחדשות העירונית. ומשקיעים מאמצים רבים לקידום ההתחדשות העירונית בעירם".

בתמונה" התחדשות עירונית ברח' ישעיהו

צילום : דובר העירייה