"מדובר בחתיכה החסרה ועכשיו הפאזל הושלם, יש לנו את כל המענים לכל האוכלוסיות, מערכת החינוך בקריית אונו שהיא מספר אחת בישראל שלמה היום" כך בהתרגשות אמר מ"מ ראש העיר בטקס חנוכת בית הספר החדש בעיר, בית ספר "אדם". באירוע, ביום הראשון ללימודים בבית הספר, נכחו ראש העיר קריית אונו, ממלא מקומו ומחזיק תיק החינוך, בכירי רשת "עמל ומעבר" מפקחות ומנהלות משרד החינוך ומנהלות אגף החינוך בעיר.

בית ספר "אדם" הינו בית ספר  שש שנתי (ז-יב) ייחודי לתלמידים ותלמידות עם קשיים רגשיים מורכבים. בית הספר הוקם במבנה שפעל בו בעבר שבט און של תנועת הצופים ובסמוך למבנה העירייה.

לאירוע המיוחד גם לילך אשר טופילסקי, "יו"ר עמל ומעבר", תושבת העיר, שסיפרה שעבורה להגיע למבנה הזה שהיה לה בית שני במשך שנים עת הייתה פעילה בשבט הצופים בעיר, זה מרגש במיוחד. "פה גדלתי, פה ביליתי את מיטב שעותיי ושנותיי. לדעת שהמקום הזה שחינך כל כך הרבה ילדים לצופיות ולערכים, יטפל, יחנוך וייתן מענה לאוכלוסיות שהכי זקוקות לכך, זו גאווה גדולה" .

המבנה שהוקצה לרשת "עמל ומעבר" וקבוצת בתי הספר "אדם" עמד שומם לאחר המעבר של שבט הצופים למבנה הגדול והמאובזר בצפון העיר, ובשיתוף פעולה עם אגף החינוך בעירייה ובפרק זמן קצר של חודש וחצי, שופץ ללא הכר והפך לבית ספר יפהפה מאובזר ומאיר פנים לבאים בשעריו.

"שיתוף הפעולה עם ראש העיר ועם עיריית קריית אונו שנרתמה לעניין הזה והלכה איתנו יד ביד בשביל לדאוג ששנת הלימודים תיפתח כאן, היה נפלא. אז המון תודה לישראל גל ולרון מלכה ולכל אגף החינוך, כולם נתנו כתף ובזכותם להורים ולתלמידים יש היום מקום. " הוסיפה לילך אשר טופילסקי.

לאחר שגזר את הסרט בצוותא עם מנכ"לית רשת עמל ומעבר דליה קורקין אמר מ"מ ראש העיר: "זו גאווה גדולה לעיר שלנו, וזה רגע השיא של פתיחת שנת הלימודים. כל אדם אוסף במהלך חייו המקצועיים רגעי שיא כאלה, הנוגעים בנימי נפשו ונשארים חקוקים לעד. העיר, לה הישגים מפוארים, מתגאה היום בהישג מפואר נוסף שלה, שלטעמי, הוא אולי החשוב מכולם. בכל שנותיי בתחום החינוך, נגעו לליבי באופן מיוחד, התלמידים בעלי הצרכים המיוחדים. כלפיהם היתה לי תמיד המחויבות הגדולה ביותר."

ראש עיריית קריית אונו קבע את המזוזה ואמר: " אנחנו כל הזמן מחוייבים וצריכים לגלות גמישות, יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא על מנת לאפשר שיתופי פעולה מסוג זה שהמרוויחים העיקריים ממנו הם הורים ותלמידים ששיוועו למענה הזה שנים רבות. אני נרגש היום במיוחד וגאה על פתיחת בית הספר "אדם", ובטוח שבעוד חמש שנים נעמוד ונחנוך מבנה חדש ומפואר לבית הספר שיתחיל כבר בכיתה א' "

צילום: עיריית קריית אונו