במשך כחודשיים עמלו באגף החינוך בקריית אונו בשיתוף עם אגף הבינוי והתשתיות על מנת להכין את כל מוסדות החינוך בעיר לקליטתם המחודשת של תלמידי ותלמידות העיר, עם עבודות בכל מוסדות החינוך בהיקף של עשרה מיליוני שקלים.

אנו שמחים השנה לחנוך שני בתי ספר חדשים בעיר, בית ספר יסודי על שם רונה רמון בשכונת נאות אריאל שרון ובית ספר "אדם" לחינוך מיוחד כוללני על יסודי ברחוב האגוז.

כמו כן יפתחו השנה עוד שבעה גני ילדים: שני גנים חדשים בשכונת נאות אריאל שרון, שני גנים חדשים בשכונה הנבנית ליד מתחם העסקים בדרום העיר, גן משולב לחינוך הדתי ושני גני "ביחד".

אגף החינוך דאג גם להצטיידות בתי הספר בריהוט, בהיקף של 2,000,000 ₪ ולהצטיידות גני ילדים בהיקף של 700,000 ש"ח. הוקמו שני חדרי מחשבים חדשים בתיכון וחדר מחשבים בבית הספר הדמוקרטי. התחלנו במימוש תכנית לשדרוג מערכות התקשורת ותשתיות תקשוב מתקדמות בארבעה בתי ספר, ונגיע לכלל בתי הספר במהלך השנה.

בעיריית קריית אונו כבר מתכוננים לפתיחת התיכון החדש בעיר והוקצאו לכך משאבים רבים, הן בתכנון, הן בבינוי והן בצוותי ההוראה לקראת פתיחתו בשנת הלימודים הבאה, בספטמבר 2024.

מ"מ וסגן ראש העיר מחזיק תיק החינוך מסר: "כל קיץ אנחנו במירוץ נגד הזמן על מנת לא רק לשפץ אלא לשדרג את מערכת החינוך המצויינת של קריית אונו, ואני שמח שעמדנו בכל היעדים. אני נרגש מאד לקראת פתיחת שנת הלימודים ובמיוחד לקראת פתיחתם של בתי הספר והגנים החדשים, אליהם יצטרפו מאות תלמידים ותלמידות של המשפחות החדשות, שבחרו לגור בקריית אונו בזכות מערכת החינוך הטובה בישראל, שאני כל כך גאה להיות חלק ממנה ולהנהיג אותה."

ראש עיריית קריית אונו: "השבוע ייכנסו לשערי בתי הספר ולגנים המיטב שיש לקריית אונו להציע, דור העתיד שלה. בקריית אונו מערכת חינוך הטובה בישראל, מגוונת, מכילה, הישגית ורגישה. וכל זה בזכות שילוב של כשרון, ניהול, תמיכה ותקשורת טובה של כולם."

צילום: ישראל פנחסוב