בוא אלי פרפר נחמד זהו ההמנון הלא רשמי של  קהילה מיוחדת במינה "מנטרי הפרפרים בקריית אונו"

תוכנית זו הוקמה ב- 2009 ביוזמת "אגודת חובבי הפרפרים בישראל" במטרה לבנות מאגר מדעי אשר יאסוף ויתעד נתונים ומידע על מצב הפרפרים בארץ.

במסגרת פעילות הקהילה התקיים פרויקט "מנטר מאמץ גן", המנטרים והמנטרות הגיעו לגני ילדים בקריית אונו והעבירו הדרכות ופעילויות הקשורות לעולמם הקסום של הפרפרים ולימדו בין היתר על סוגי הפרפרים בקריית אונו, גלגוליו של הפרפר, צמחיה מושכת פרפרים, תוך שימוש במשחקים, שירים וסיפורים וכמו כן, חשפו את הילדים לפרויקט "בחירת הפרפר של ישראל" שהתקיים השנה בו זכה הפרפר "כחליל השברק".

הפעילות התאפשרה הודות לשיתוף הפעולה בין המחלקה לאיכות הסביבה, אגף שיפור פני העיר והמחלקה לגני ילדים באגף החינוך.

אהרון צ'יקורל, מנהל המחלקה לאיכות הסביבה בעירייה מסר: "זה אחד הפרוייקטים היפים שאנו מקיימים בעיר. כחלק מהרבה פעולות חינוכיות בתחום השמירה על הסביבה, אנו שואפים להרחיב את הפרויקט כך שגם כיתות בתי הספר היסודיים יוכלו ליהנות מההדרכה ומההעשרה."

תודה למתנדבות ולמתנדבים מקרב קהילת המנטרים: רותי שפירא, אורה וייס, אורנה שנער, אורנה לפיד, פנינה מור, צביה האוז, אילנה יוסף, גיורא מתתיהו ונעמי שלמוביץ. תודה גם ללאה בנימיני מאגודת חובבי הפרפרים בישראל ולטל מלוכנא, מהתכנית הלאומית לניטור הפרפרים בישראל, על התמיכה, הליווי המקצועי וחומרי ההדרכה למתנדבות.

תודה ענקית לטלי יעקבי על כל הליווי והנתינה האין סופית שלה על מנת שהפרויקט יצא לפועל.

צילום: מחלקת איכות הסביבה, עיריית קריית אונו