בקריית אונו מתגשם חלום משותף של העיריה, משרד החינוך וארגון "אדם לחיים שווים". בשנת הלימודים הקרובה, באחד בספטמבר, יפתח בית ספר "אדם", בית ספר שש שנתי (ז-יב) ייחודי לתלמידים עם קשיים רגשיים מורכבים. בית הספר ימוקם ברחוב האגוז, במבנה שפעל בו בעבר שבט און של תנועת הצופים ובסמוך למבנה העירייה.

בית הספר יוביל פיתוח של תכניות חינוכיות מבוססת על תחומי האומנויות, הגוף והנפש ותחומי עניין נוספים. הוא יוביל את התלמידים למיצוי היכולות, לתעודת בגרות מלאה, יאפשר מגמות ייחודיות, שיתופי פעולה עם בתי ספר עירונים אחרים ועוד.

מדובר בבית ספר ייחודי לחינוך מיוחד, בו הצוות החינוכי יפעל מתוך אהבה אמיתית, חדוות יצירה ובגישות חינוכיות וטיפוליות חדשניות, שהמשותף לכולן, הוא יצירת מרחב חינוכי טיפולי ייחודי. לפי החזון של עיריית קריית אונו וארגון "אדם לחיים שווים".

 קהילת בית הספר, תורכב מתלמידים ובני משפחותיהם, אנשי החינוך והמטפלים, כשכולם שותפים שווים בתהליך של התפתחות רוחנית, נפשית, יצירתית ולימודית  של כל אחד מהם בנפרד ושל בית הספר ככלל.

אודי ליפשיץ, מנכ"ל ארגון "אדם לחיים שווים": "אני מלא התלהבות! נערי קרית אונו, ימצאו בו בית חם ועוטף, ויצאו מחוזקים לחיים. אני מזמין גם הורים וגם אנשי חינוך מכאן ומהסביבה להגשים יחד את החלום. אני מודה לעיריית קרית אונו.

טלי משה, מנהלת המחלקה לטפול בפרט: " זה אחד הרגעים המרגשים עבורי! באופן אישי, כמי שמעורבת בתהליך כבר זמן רב, אני שמחה כל כך שבקריית אונו, העיר שעוטפת, מכילה ומחבקת את אוכלוסיית הילדים עם הצרכים המיוחדים במסגרות השונות, ייפתח גם בית ספר לחינוך מיוחד. הקמת בית ספר "אדם" היא בבחינת בשורה מדהימה לילדים המרגשים האלו ולמשפחותיהם, שסוף סוף  יזכו למעטפת ייחודית, כזו שיודעת לצאת מהקופסא ולהתאים עצמה לאיכויות, לרגישויות, לכישרונות ולפוטנציאל הרב שיש בכל אחד ואחת מהם".

 

בימים אלו החלו בעיריית קריית אונו וארגון "אדם לחיים שווים" לגבש גם את צוות המורים והמורות שיפעל במקום.