הסוכנות היהודית, המגבית המאוחדת לישראל (UIA) וחברת עמיגור הוקירו את זכרו של יובל פרנקל ז״ל, האיש שהקדיש את חייו למען דיירי הדיור הציבורי - וקראו על שמו את בית גיל הזהב בקריית אונו

עמיגור, חברת הבת של הסוכנות היהודית, קראה את בית גיל הזהב בקריית אונו על שמו של מנכ"ל עמיגור לשעבר, יובל פרנקל ז״ל, שהקדיש את חייו למען דיירי הדיור הציבורי והלך לעולמו בפברואר 2022.

טקס ההנצחה נערך אתמול (23.05) בקריית אונו ביוזמה משותפת של הסוכנות היהודית, המגבית המאוחדת לישראל (UIA) ועמיגור. באירוע נכחו בני משפחתו של יובל פרנקל, יו"ר הסוכנות היהודית אלוף (מיל.) דורון אלמוג, ראש העיר קרית אונו ישראל גל, סמנכ״ל משרד השיכון נתנאל לפידות, יו"ר עמיגור משה עשירי, מנכ״ל עמיגור ארז שני, חברי הנהלת הסוכנות היהודית, הנהלת עמיגור ועובדיה.

מבנה בית גיל הזהב

 

יובל פרנקל כיהן כמנכ"ל עמיגור במשך כ-20 שנה ושימש בתפקיד זה עד יומו האחרון. במהלך שנותיו בעמיגור, הוביל את החברה להישגים יוצאי דופן, בין היתר, יזם הכפלת מספר הדירות בבית גיל הזהב הזה ברחוב ירושלים בקריית אונו בפרוייקט תמ"א ראשון בארץ למבני ציבור, יזם והוביל את בנייתן של אלפי יחידות דיור לדיירי גיל הזהב, הקים מחלקות סיעודיות, מיגון בתי מגורים ועוד.

 

שמו של יובל, שהקדיש את חייו לסייע לזולת, לקשישים, ניצולי שואה ונזקקים, נישא בהערצה בפי גורמי רווחה ופעילים חברתיים מכל קצות הארץ.

 

בדברים שנישאו לזכרו בטקס סופר שמעבר ליכולותיו המקצועיות, יובל פרנקל ניחן ברגישות יוצאת דופן לאוכלוסיות החלשות בחברה הישראלית והוציא אל הפועל מהלכים גדולים שהשפיעו על חייהם של אלפי בני אדם וכל זאת בצנעה ובענווה. אישיותו ועשייתו של יובל הותירו חותם לאורכה ולרוחבה של המדינה והשליחות המרכזית של חייו התאפיינה באחריות חברתית, רגישות ועזרה לזולת.

 

ישראל גל ראש עיריית קריית אונו: "יובל זכרונו לברכה היה חברי הטוב ועדיין אני מתקשה להאמין שדמותו המחוייכת ומלאת שמחת החיים כבר לא איתנו. התחלנו ביחד את דרכנו בשירות הציבורי ושם גם הכרנו  ולימים הפכנו לחברים. אני מתרגש מאד מהעובדה שחברת עמיגור לה נתן יובל את כל מרצו, בחרה להנציח את שמו בעיר קריית אונו."

בתמונה:

יו״ר הסוכנות היהודית האלוף במיל. דורון אלמוג וראש עיריית קריית אונו ישראל גל עם בני משפחתו של יובל פרנקל ז״ל - אשתו סיגל, בנו עדי ובתו הילה.

צילום באדיבות עמיגור.