רעידות האדמה הקשות שהתרחשו לאחרונה בטורקיה ובסוריה, והסתיימו לצערנו במותם של עשרות אלפי אנשים, חיזקו בוודאי אצל רבים מאתנו את הצורך בחיזוק מבנים ומיגונם בדרך של התחדשות עירונית וכמובן את הצורך לדאוג לשלומם ובריאותם של תושבות ותושבי קריית אונו, המתגוררים במבנים ישנים ומתפוררים, שעלולים להפוך חלילה, למלכודת מוות.

בשבוע שעבר יצא לדרך בקריית אונו עוד פרויקט של התחדשות עירונית, והפעם ברחוב שלמה המלך 18-8 וזאת כחלק ממדיניות העירייה לדאוג לתושבי הבניינים הישנים, לאפשר להם לגור בבניינים המוגנים מפני רעידות אדמה ומפני נזקי טילים וליהנות מחוויית מגורים שהם ראויים לה. הבניינים ברחוב שלמה המלך, שנהרסו זה עתה, מצטרפים לשישה בניינים שנהרסו כבר בגדה הצפונית של הרחוב במסגרת "בינוי פינוי" ושאפשרו לעשרות משפחות לעבור לבניינים חדשים ומודרניים מבלי לשנות את מקום המגורים תוך שדרוג משמעותי של העטיפה הסביבתית.

זה שלב נוסף של תכנית העיריה לפיתוח הרחוב המתחדש, שהועמדו בו מבני מגורים לטובת הסטודנטים והמשלב אזורי מסחר ובילוי לצעירים. במקום הבניינים הישנים, יקומו שני בניינים חדשים בני שתים עשרה קומות, מעל לקומת מסחר, שימשיכו את הרצף של הרחוב במתחם מודרני עם קרבה למוסדות החינוך, לפארק צה"ל רחב הידיים ולמוקדי הבילוי והקניות בעיר. שני הבניינים יתהדרו בלובי מעוצב, שטחים ציבוריים ותמהיל דירות בנות 5-4 חדרים ופנטהאוזים עם מפרט עשיר ותכנון אדריכלי ויהיו חלק ממתיחת הפנים של הרחוב שתיתן לו אופי חדש ומודרני.

ישראל גל, ראש העיר: "רחוב שלמה המלך מתפתח והופך לאזור צעיר ושוקק חיים, ובו שני מבני מעונות סטודנטים, בתי קפה וחנויות במפלס הרחוב וחניון ציבורי תת קרקעי העומד לרשות התושבים (הכניסה מרחוב צה"ל 1)"

צילום: שלום את נתן