קבוצת היזמות במועדון הנוער יאנוש בקריית אונו, שהוקמה תחת המחלקה לנוער ולצעירים ומופעלת על ידי "יוצרים שינוי" - תוכנית חינוכית בינלאומית לפיתוח יזמות חברתית לילדים ונוער, עוברת תהליך מרתק וייחודי במטרה ליצור שינוי בחברה הישראלית. הקבוצה מורכבת מחבר'ה בשכבת ט', שהחליטו שאכפת להם והם רוצים ללמוד ולהתנסות  בפיתוח יוזמות חברתיות, לפי המתודולוגיה שפותחה על ידי "יוצרים שינוי" ישראל. כחלק מכך, הם מאתרים נושא או בעיה שלדעתם דורשת שינוי, בעיקר על ידי שאילת שאלות כמו:
מה מפריע להם ולחבריהם סביבם? מה מעצבן או נוגע ומרגש אותם?   באיזו דרך היו רוצים ליצור את השינוי? כיצד השינוי ייראה כשיושלם? ובעזרת חשיבה עיצובית הם בוחרים את המענה שלהם לבעיה.
בשלב הבא, הם יוצאים לעשייה: בונים תכנית עבודה, מחלקים תפקידים, מגייסים משאבים, מפתחים את היוזמה שלהם, מוציאים אותה לפועל ולומדים כיצד להפכה לבת-קיימא.
בחלקו האחרון של התהליך, הם משתפים את החברים, את בית הספר, את הקהילה בעיר ומחוצה לה, ומגישים את היוזמה לכנס הארצי של 'יוצרים שינוי' ישראל, בו היוזמה הזוכה מייצגת את המדינה בכנס הבינלאומי. הנושא שנבחר ע"י קבוצת היזמות הוא  היחס לקשישים, בדגש על תחושת בדידות וחוסר בפעילויות פנאי.  
מרתק לראות חבורה של נערים ונערות בכיתה ט' עם ברק בעיניים, חדוות עשיה, מוכנות ונכונות ללמוד, לעבוד ולתת מעצמם כדי שיהיה טוב יותר בעולם, חולמים והופכים חלומות למציאות.

תמונה: הופכים חלום למציאות בקבוצת היזמות

צילום: יובל סיני