בשבוע שעבר, קיימה עיריית קריית אונו, באמצעות מחלקת הנוער והצעירים יום חשיפה למסגרות של שנות שירות ומכינות, בהשתתפות כ-600 תלמידי שכבת י"ב בתיכון בן צבי. יום זה, הינו תוצר פורה של שיתוף פעולה מתמשך של מחלקת הנוער והצעירים ותיכון בן צבי.

בחלק הראשון של יום החשיפה, התקיימה הרצאה קצרה בנושא שנת שירות ומכינות, שהועברה על ידי מנהלת יחידת הצעירים ונציג מועצת המכינות. מיד לאחר ההרצאה, יצאו התלמידים לחלקו השני של האירוע, יריד ארגונים שהתקיים בפאתי התיכון, במסגרתו יכלו התלמידים לעבור בין מסגרות ההתנדבות השונות, לשאול שאלות ובעיקר להירשם למסגרת שמעניינת אותם. במקביל, התקיימה הרצאה של אל"מ במילואים, צופית גייסט, יו״ר ועדות התאמה לשירות בלשכת גיוס תל השומר. בכנס לקחו חלק מעל 15 ארגונים, בהם עמותת "אחריי", נציגות תנועות הנוער, מכינת רוח נכון, איילים, מרכז "מעשה" ועוד.

קורל וקסלר, מנהלת יחידת הצעירים : "תחום ההתנדבות בעיר, הוא נר לרגלנו. שיתוף הפעולה המוצלח בין התיכון לבין יחידת הצעירים הוביל לתוצר משמעותי של יום החשיפה, כאשר בני הנוער זכו לשמוע ממקור ראשון על מסגרות ההתנדבות השונות ובעיקר לשאול שאלות".

 

תמונה: יריד ארגונים

צילום: מחלקת נוער וצעירים