בחודש יולי הסתיים קורס נוסף לגידול דבורים ביתי בדרך הטבע עם 15 משתתפים שבחרו לקחת בו חלק ולסייע בעצירת תופעת העלמות הדבורים בעולם. במהלך הקורס הכירו המשתתפים את עולם הדבורים, התיידדו עמן ולמדו איך לגדל אותן בבית כדרך הטבע, כדרך הראיה הביו דינאמית ברוח האנתרופוסופיה. בין הנושאים שנלמדו במהלך שלושת המפגשים של הקורס: האבולוציה של הדבורים, תפקודן המסתורי, הקשר עם ממלכות האדם, האדמה, הצומח והעולם, בריאות חולי ורפואה של נחילים ותולדות הקשר עם בני האדם. דגש ניתן לסקירת חיי נחיל הדבורים, הסיבות להיעלמותן והדרכים לעצור את התופעה, כולל הכלים הנדרשים להתחיל בגידול דבורים מיד עם סיום הקורס. הקורס כלל, כאמור, שלושה מפגשים, שניים מהם בגינה הקהילתית ברנר בקריית אונו ואת המפגש המסכם, יום לימודי חווייתי, בילו המשתתפים בחוות החופש לדבורים בהרי ירושלים, ביחד עם מנחה הקורס, יוסי אוד, שותף מוביל ב"מגן דבורים אדום", בחוות החופש ובפרויקטים נוספים עם דבורים. 

קורס זה מצטרף ליוזמות ולהפעלות נוספות של המחלקה לאיכות הסביבה בעיריית קריית אונו, במטרה לחזק את הקשר בין האדם לטבע העירוני, ביניהן: קורס מנטרי פרפרים, הקמת יער מאכל ועוד.  

להצטרפות למחזור הבא של קורס דבורים ולפעילויות נוספות ניתן לפנות לאגף שיפור פני העיר, המחלקה לאיכות הסביבה בטלפון:  035311219

תמונה: במהלך יום הלימוד החווייתי

צילום: המחלקה לאיכות הסביבה