בשבוע שעבר, במסגרת הפתיחה החגיגית של אולם מופת, נחנך גם חלל תצוגה חדש בעיר בשם "פנקס הקטן" , בלובי אולם מופת הממוקם ברח' פנקס. בחלל זה יוצגו מידי חודש "חשיפות" - תערוכות ביכורים של אמנים צעירים, בתחילת דרכם.

הסנונית הראשונה היא תערוכת הבכורה של האמנית הצעירה, נטע קיסרי, בוגרת מגמת אמנות לשנת 2022 בתיכון "בן צבי" בקריית אונו. סדרת עבודותיה הוצגה כחלק מפרויקט הגמר במגמה ובה רשמה האמנית מספר רישומים בהשראת שירים שונים שכתבה. בתערוכה זאת היא חוקרת את הקשר בין המילה הכתובה לבין האובייקט החזותי וכמו כן עוסקת בנושאים של זהות עצמית, יציבות והתפתחות.

עמי כחלון, סגן ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס ביקר במקום ואמר: "מרגש מאד לראות שתחום האמנות במתנ"ס צובר תאוצה עם מיזמים חדשים כמו "פנקס הקטן" . אני מזמין את הציבור להגיע, אפילו לרגע קט ולהתרגש מיצירת הביכורים של נטע".

עדי לוי פאר מנהלת תחום האמנות  הפלסטית במתנ"ס שיזמה את הקמת החלל ואצרה את התערוכה שיתפה מתחושותיה בנוגע לפרויקט ובכלל: "אני שמחה שקריית אונו מקדמת אמנים צעירים ונותנת להם במה. היה לי העונג לגלות את נטע קיסרי ויצירותיה המרגשות. זו שנה שבה יצאו לפועל כמה פרוייקטים חדשים בתחומי האמנות הפלסטית כגון: התערוכה ביום השואה של האמן ישראל  ירדני, אליה נחשפו מאות בני נוער וסיורי האמנות מבית ONO ART.  בימים אלה נפתחת להרשמה סדרת הרצאות שתתקיים באולם מופת בשעות הערב, בתחומי העיצוב, האופנה, האמנות והאדריכלות בשיתוף עם מגזין האמנות פורטפוליו. כמו כן אני שמחה מאד על שיתוף הפעולה עם פורום אמני בקעת אונו וצוות ההיגוי  שלו, שביחד איתם נבנית תכנית מגוונת ועשירה לשנת הפעילות הבאה."

 

אמנים צעירים, בוגרי מגמות אמנות ומוסדות גבוהים ללימודי אמנות, מקריית אונו והסביבה, המעוניינים להציג את עבודותיהם במסגרת "חשיפות" מוזמנים לשלוח פרטים ותיק עבודות למייל: [email protected]

צילום: עיריית קריית אונו