מדי שנה מוציא תיכון בן צבי בקריית אונו את המגמות האמנותיות ואת מגמת הספורט לשלושה ימים של סמינר הכולל הרצאות, לינה, ארוחות וסדנאות גיבוש.
השנה לאור גל האומיקרון הייתה התלבטות קשה האם יש  להוציא את התוכנית לפועל, ובכל זאת התקבלה החלטה להוציא את התלמידים לסמינר המיוחד והמיוחל לו הם כה מצפים.

רון מלכה סגן וממלא מקום ראש העיר, מחזיק תיק החינוך בקריית אונו מסר: "זו לא החלטה פשוטה. הרבה בתי"ס ברחבי הארץ מבטלים פעילויות בתקופה הזו, אבל אנחנו חשבנו שלאור ההכנה המרובה והרצון העז של המורים והמורות, רכזי ורכזות המגמות, הנהלת בית הספר וכמובן התלמידים לחוות את הסמינר, אנו נוציא את הסמינר תוך הקפדה יתרה על כללי הזהירות הנדרשים. תיכון בן צבי הוא מהמובילים בארץ בנושא הספורט והאמנויות ואנחנו באגף החינוך בעיריית קריית אונו גאים מאד על כל העשייה."

סדנת אמנויות

למעלה מארבע מאות תלמידים ותלמידות יצאו לסמינר המאתגר, כאשר תלמידי כל מגמה הגיעו לאזור אחר בארץ.
תלמידי מגמת קולנוע הגיעו לחוף דור, שם שמעו הרצאות בתחום האנימציה וכתיבת תסריט והתנסו בכך. תלמידי מגמת מחול הגיעו לכפר האקולוגי ורטיגו בנתיב הל״ה ובמהלך המחנה השתתפו בסדנאות ריקוד, קיימו מפגשים עם כוראוגרפית להקת ורטיגו ורקדן הלהקה. תלמידי מגמת אדריכלות  התנסו בסדנאות של בניית מודלים שונים, ציור ורישום. תלמידי מגמת הספורט יצאו למכון וינגייט, שם זכו להרצאות וסדנאות ספורט, וסיימו את המחנה ביום ספורט בספורטק. תלמידי מגמת אומנות השתתפו בסדנאות שונות: רקמה, גילוף בעץ, איפור אלמנטים ופציעות ולא ויתרו על המסורת של סדנת רישום מודל עירום. תלמידי מגמת תיאטרון התארחו במרכז הימי שדות ים. התלמידים הופיעו באמפי קיסריה בקטעים מתוך מלכת האמבטיה של חנוך לוין. בהמשך השתתפו בסדנאות אקו פלייבאק וסדנת ריקודים איריים. תלמידי מגמת מוסיקה הגיעו לעין חרוד, והשתתפו בסדנת ראפ עם ההרכב  סגול 59.

תמונה קבוצתית של המשתתפים במחנה

צילום: תיכון בן צבי