גן הגיבורים בקריית אונו שהוקם בשנת 1959 כבר צר מלהכיל את כל הבאים בשעריו בערב יום הזיכרון ולפיכך הושקעה מחשבה רבה בתכנון מחדש של המקום על מנת להתאימו, כך שיוכל להכיל את רוב באי הגן בערב הכי חשוב בשנה, גם לשנים קדימה, וכן להפוך את הגן למקום שיוכל לשרת את הקהילה באירועים ופעילויות אחרות לאורך כל השנה.


מספר ראש עיריית קריית אונו ישראל גל שמלווה את העבודה מקרוב: "את התכנון ביצע אלון ראודור, האדריכל שגדל בקריית אונו ומכיר את הגן מקרוב. אלון, בתבונה, מקצועיות והרבה סבלנות לנושא הרגיש, נתן את כל כולו ליצירת גן שיכבד את זכרם של יקירנו."

 

העבודות שיסתיימו בחודש אפריל נעשו בתיאום עם המשפחות השכולות וארגון יד לבנים, ועם כל הרגישות הכרוכה בכך. כל השמות החקוקים על האנדרטה בפאה המזרחית של הגן, יועברו לאנדרטה חדשה שתיבנה בחלקו הצפוני של הגן. האנדרטה עשויה פלדת קורטן, בה שמונה עשרה עמודים שסביבם תתלפף צמחייה ותהווה סמל המשלב חיים וזיכרון.

גם המקלט הנמצא בחלקו המערבי של הגן יעבור מתיחת פנים והגג יהפוך למקום שניתן לקיים עליו פעילויות. כל חזות הגן, תשתיות החשמל, התאורה והצמחייה יותאמו לצרכים החדשים.

מעיריית קריית אונו נמסר שבעתיד הקרוב יחלו בתכנונו של המוזיאון הישובי ובית יד לבנים שיוקמו במבנה בית העם הראשון של קריית אונו שלימים היווה חלק מבניין המועצה הישן.

המוזיאון ,בית יד לבנים בצוותא עם גן הגיבורים, יהוו אזור המחבר בין היסטוריה, קהילה, מורשת וזיכרון.

הדמייה ילדים משחקים