בתי הפר היסודיים "יעקב כהן" ו"עלומים" עם שני מיזמים בהם תלמידי בתי הספר יוצאים מגבולות הכיתה ובמדינה ויוצרים קשר עם בני גילם בקצווי העולם כחלק מתוכנית לימודי האנגלית.
"העולם הוא כבר מזמן כפר גלובאלי" מספר רון מלכה מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך" היכולת היום לתקשר במרחב הוירטואלי הפכה את הקשר שבעבר לא היה קיים לנגיש וזמין. עם זאת ללא החשיבה מחוץ לקופסא והרצון הגדול של צוותי בתי הספר להנגיש את הקשר זה לא היה קורה. למעשה בפרוייקטים מסוג זה נדרשת עבודה מאומצת מצד צוותי החינוך ביצירת הקשר עם עמיתיהם בחו"ל וזה לא מובן מאליו"

בבית ספר עלומים מסגרת פרוייקט  "חברים לעט " Pen pals תלמידי ותלמידות כתה ו' החליפו בתחילה מכתבים עם תלמידים מבית ספר בשוודיה ועמדו על השונה והדומה בין ישראל לשוודיה. ואח"כ נפגשו בשיחות זום.

בבית הספר יעקב כהן שלוש כיתות ד׳ יצרו קשר עם כיתות שונות במדינה זרה שלא היתה ידועה לתלמידים, לאחר שיח שאלות ותשובות הם שמחו לגלות שהם מדברים עם תלמידים מהודו.

אנו מאד מעודדים פעולות מסוג זה, הן מחזקות את יכולת ההתבטאות באנגלית בכתב ובעל פה וכמובן מסירות מחסומים ודעות קדומות בשני הצדדים, מסכמים באגף החינוך

שיעור בבית ספר עלומים.

בתמונה: שיעור בבית ספר עלומים.

צילום: בית ספר עלומים