זו השנה ה-15  שבקריית אונו מתקיים יום מועצות הנוער אליו מגיעים מרבים מבני הנוער, ממועצות התלמידים בחטיבות הביניים, התיכון, התנועות וארגוני הנוער הפועלים בקריית אונו.  שיאו של היום הוא בחירתה של מועצת הנוער העירונית החדשה, שתייצג את הנוער המקומי.
 

"בני הנוער בקריית אונו מגלים מעורבות גדולה בנעשה בעיר ובקהילה ולנו כנציגי הציבור ולי באופן אישי כעומד בראש העיר חשוב תמיד להקשיב להלך הרוחות ולנושאים המעסיקים אתכם ולשתף אתכם בנעשה בעיר" אמר ראש העיר ישראל גל שהגיע לברך בצוותא עם ממלא מקום ראש העיר ומחזיק תיק החינוך רון מלכה שחלק את תפישת עולמו עם בני הנוער: "אני רואה בעשייה החינוכית מקשה אחת, מבוקר ועד ערב. אי אפשר להפריד בין העבודה החינוכית בבתי הספר בבוקר, ואח"כ בארגוני הנוער השונים ומכאן חשיבותה של מועצת הנוער העירונית. אני גאה בכל מי שבחר להגיע ולקחת חלק במועצה".

 

גם השנה  בני הנוער נפגשו  להכיר, ללמוד ולקבל הכשרה, על מנת להיות משמעותיים בבתי הספר בעיר ובקהילה . ירון יעקובי, סגן ראש העיר אמר: "אני יודע עד כמה למועצת הנוער העירונית יש יכולת השפעה על ההחלטות העירוניות  ועל חיי הקהילה."

את היום הגדוש הפיק צוות המחלקה לנוער וצעירים בראשות חנה ישעיהו שסיפרה: "עבדנו רבות כדי להביא לבני הנוער תכנית נפלאה שתסייע להם במהלך השנה. נציגי הנוער חולקו לסדנאות, שעסקו בנושאים הקרובים לליבם: מגדר, משבר האקלים, קשר בין דורי, בריונות ברשת ושסעים בחברה הישראלית."

הצטרפו לדיונים מנהלת אגף החינוך נירה פרידמן, מנהלת מחלקת חינוך יסודי ועל יסודי מירב וייס ומנהלות בתי הספר. את הסדנאות הובילו נציגי האגפים השונים בעירייה. ביחד עם בני הנוער דנו בדרכים לשיתוף הפעולה בין העירייה לבני הנוער שיסייעו לקדם נושאים אלו.

 

בשיאו של היום השתתפו הנציגים בסדנת חשיבה עיצובית מטעם תכנית 'יוצרים שינוי'  והתנסו בכלי ביזמות חברתית דרך ארבעה שלבים: להרגיש, לדמיין, לעשות ולשתף.

את הכלי החדש אשר למדו, הנציגים יחזירו לבית הספר, שם יתנסו בבניית פרוייקטים קהילתיים במטרה ליצור שינוי חברתי.

בסיום היום נבחרו 24 נציגי מועצת הנוער העירונית לשנה הקרובה.  בעירייה מאחלים בהצלחה לנבחרים  הצעירים.

תמונה קבוצתית של מועצת הנוער

קרדיט תמונה: מחלקת הנוער והצעירים בעיריית קריית אונו