ביום חמישי האחרון התקיים מפגש קריאה מקוון בין קבוצת תושבים מקריית אונו וקבוצה אחרת מהעיר נוי איזנבורג שבגרמניה, כל זאת  במסגרת קשרי הידידות בין קריית אונו למחוז אופנבאך. המפגש התקיים כחלק מחגיגות 25 שנים לקשר של "ברית ערים תאומות" בין שני הישובים.

ראש העיר קריית אונו  ישראל גל פתח את המפגש ואמר : "העם היהודי נקרא עם הספר, והניסיון להשמיד את עמנו בעבר, החל עם שריפת ספרים יהודיים. האירוע היום מסמל תקווה, ומסמל עידן חדש בין שני העמים. עידן של שותפות, עידן של סובלנות ועידן של ידידות אמת."
 

אוליבר קווילינג מנהל המחוז הגרמני של קרייס אופנבך בירך את המשתתפים וציין כי : "השותפות בין עירייה גרמנית וישראלית היא משהו מאוד מיוחד בזכות ההיסטוריה הגרמנית והאחריות הנובעת ממנה. לכן תמיד היה חשוב לנו מאוד לקרב את התושבים משני היישובים. ספרות היא מדיום פנטסטי לכך."

 

המפגש התבסס על הספר  "לא נשכח, נצא לרקוד: סופרים ישראלים וגרמנים כותבים על הארץ האחרת" (בעריכת עמיחי שלו ונורברט קרון, הוצאת אפיק, 2015). הספר הינו  אסופה של סיפורים קצרים שנכתבו ע"י סופרים ואנשי עט  משתי המדינות, ובה סיפרו על חווייתם ורגשותיהם ביחס למדינה השניה, מזוית ראיה בעיקר של דור שלישי לשואה. עורכי הספר, עמיחי שלו הישראלי, ונורברט קרון הגרמני היו אורחי הכבוד במפגש עצמו, וסיפרו מעט על הספר. ראש העיר גל, ואוליבר קווילינג ראש מחוז אופנבך בחרו שני סיפורים קצרים מתוך הספר, והקריאו מתוכם קטעים מייצגים.

וליבר קווילינג ראש מחוז אופנבך בגרמניה מקריא את קטע מהספר, בשידור ZOOM

תמונה: אוליבר קווילינג ראש מחוז אופנבך בגרמניה מקריא את קטע מהספר, בשידור ZOOM

צילום: עיריית קריית אונו