היחידה היא יחידה אזורית אשר נותנת שרות לתושבי בקעת אונו, עוסקת בטיפול ושיקום של אנשים להם בעיית התמכרות לסמים, אלכוהול והימורים וכן התמכרויות התנהגותיות נוספות כגון קניות, מסכים וכו'. בנוסף ישנו טיפול בבני נוער מגיל 12 אשר בשימוש מזדמן או קבוע בסמים, אלכוהול והתמכרויות התנהגותיות נוספות. לאחר השגה של ניקיון פיזי מגיע השלב השיקומי שהוא השלב הקשה והמשמעותי אשר כולל שיקום אישי, משפחתי, תעסוקתי וחברתי. הטיפול הוא נפרד מבחינה מגדרית (נשים וגברים מטופלים בנפרד) וכן ניתן טיפול מותאם לנערים ונערות אשר לוקח בחשבון את מאפייני גיל ההתבגרות.

במסגרת היחידה מתקיימות שיחות טיפוליות שבועיות עם המכור על מנת להשיג הטבה במצבו הרגשי והתפקודי ולשלבו בחברה הנורמטיבית. העבודה הטיפולית כוללת מעקב אחר ניקיונו של המטופל (באמצעות בדיקות שתן ונשיפה), הבנת הגורמים שהביאוהו להתמכרות וסיוע במציאת דרכי התמודדות חלופיות עם מגוון מצבים ואתגרים בחייו.

היחידה מופעלת ע"י עוסי"ם מומחים בתחום ההתמכרויות וכן עובד סמך מקצועי שהוא מכור נקי אשר מפעיל את מסגרת בית חם. בנוסף ביחידה עובד פסיכיאטר המומחה בטיפול במכורים בעלי רקע נפשי אשר מתאים את הטיפול הספציפי לכל מטופל ומטופל.

המועדון החברתי טיפולי "בית חם" פועל בימי חמישי בשעות אחה"צ ובמקום מתקיימות קבוצות טיפוליות, קבוצות NA וכן קבוצות לעזרה עצמית לבני משפחה של מכורים, מתקיימות פעילויות חברתיות במהלך החגים, טיולים, הרצאות ועוד. בנוסף בימי שני אחה"צ מתקיים במקום "מרחב נשי" לנשים מכורות אותו מפעילה עו"ס היחידה על מנת לספק רשת תמיכה חברתית עבור נשים אשר סובלות מהתמכרות לסמים, אלכוהול והימורים.

לפלאיירים של היחידה להתמכרויות לחצו כאן