בית הספר בראשית קריית אונו

bereshit

"קבל את הילד ביראה, חנך אותו באהבה ושלחהו לדרכו בחרות"  (רודולף שטיינר)

בית הספר האנתרופוסופי בראשית, הינו בית ספר הפועל על פי תפיסת חינוך וולדורף, ובכך ייחודו בהיצע החינוכי בבקעת אונו. בית הספר הוקם בשנת 2010 בקרית אונו ע"י הורים ומחנכים, אשר שאפו להגשים את תפיסת עולמם החינוכית, ולאפשר לילדי האזור חינוך הקשור לאדם ולאדמה. בית הספר רואה את הילד כישות מתפתחת, ואת הילדות כפרק זמן משמעותי ובעל ערך משל עצמו. הילדות נתפסת כתקופה של בשילה, של צמיחה פנימית ושל לידה הדרגתית של כשרים, איכויות והבנות. מתוך הכרת הצרכים והייחודיות של כל ילד, מעניק החינוך יכולות גופניות ונפשיות כבסיס עליו נבנית היכולת האינטלקטואלית.

השותפים הישירים להוויה הבית ספרית הם הילדים, המורים וההורים. המחנך הינו דמות סמכות אוהבת, היוצרת קשר אישי קרוב עם תלמידיה , אשר נבנה על בסיס הכרות מעמיקה ורבת שנים. המחנך יוצר עבור הכיתה תכנית לימודים המתבססת על חקירה אישית מתמדת והתאמתה לכיתתו. 

בחינוך וולדורף, האמנות היא כלי מרכזי דרכו ניתן להגיע ולטפח את נפש הילד. שיעורי האמנות נלמדים כחלק משיעורי הליבה, כך שהשיעור הינו חוויה אמנותית יוצרת. אמנות שהיא חינוך וחינוך שהוא אמנות. "אל לנו לשאול, מה דרוש לאדם כידיעה וכיכולת עבור הסדר החברתי הקיים, אלא מה קיים באדם כנטייה ומה ניתן לפתח מתוכו"  (רודולף שטיינר)

תעודת זהות

שם: בראשית

כתובת: החבצלת 1

מנהלת: שירלי לוי-שיטרית

טלפון: 03-6747248

פקס:153-36747248

אתר בית הספר: www.waldorf-kiryatono.org

ייחודיות: בית הספר האנתרופוסופי בראשית בקרית אונו מקיים מסגרת חינוכית המתמקדת בטיפוח וחיזוק ישותו הפנימית של הילד . לימוד חוויתי ויצירתי העושה שימוש בתנועה, אומנות וקרבה לטבע, כמו גם ליווי קרוב של מחנך הכיתה , נמצאים במוקד העשייה החינוכית. 

bresh1