בשבוע שעבר הוסר הלוט  ונקראה הכיכר - בפינת הרחובות המייסדים ומיכאל לוין, בה מצוי הפסל דמוי הכדור, "ציפורים ומדבר" מעשה ידי הפסל גיל שדה - כיכר שאול (צ'יטה) ציטיאט, יקיר העיר קריית אונו ומי שמילא בה תפקידים רבים בהתנדבות ובמסירות.

צ'יטה יזם והקים את חדר ההנצחה לחללי צה"ל בעיר שלנו בשנת 2007, את פרויקט "קהילה יוצרת זוכרת" המחבר בין פורום אמני בקעת אונו לבין המשפחות השכולות, שיצירות האמנות שנוצרו בעקבות מיזם זה הוצגו בתערוכות מרגשות ומיוחדות בערב יום הזיכרון. הוא גם חיזק ושידרג את החיבור עם גדוד חיל הקשר המאומץ של העיר, דאג לרווחת חיילים בודדים, ערך טקסי בר מצווה ובנות מצווה לילדים נזקקים ופעל ללא הפסקה, עם רעיונות חדשים למען משפחות השכול.

חבריו הרבים של צ'יטה, חלק מהם מתקופת שירותו הצבאי בחיל התותחנים, אלי בן שם יו"ר יד לבנים, יחד עם בנו גלעד, נכדיו ובני משפחתו, התכנסו לזכור את האיש ולהנציח את עשייתו הרבה למען העיר שלנו.

 

ישראל גל, ראש העיר קריית אונו מסר: "צ'יטה היה אדם יצירתי, אנרגטי ופעיל, שהוביל באהבה רבה את סניף בקעת אונו של יד לבנים, אב שכול לבנו עמרי הטייס, שחיזק ושידרג את הקשר עם המשפחות השכולות, האלמנות, היתומים, האחיות והאחים, דאג לרווחתם, ולמערכת תרבותית של הרצאות טיולים ופעילויות רבות. יהי זכרו ברוך"

 

  

צילום בטקס: איתן אלחדז

צילום של שאול (צ'יטה) ציטיאט: פרטי