בשבוע שעבר נערך טקס הסיום של תוכנית ייחודית מסוגה להעצמת השלטון המקומי בישראל,  למנהיגות עירונית ולחדשנות, שנועדה ללוות ולסייע לראשי ערים במדינה לספק את השירותים הציבוריים הטובים ביותר לתושבי ולתושבות הערים, לחזק את הקשר בין ראשי הערים בארץ ולהיות חלק מרשת ומקהילה בין לאומית לומדת. התכנית הוקמה לראשונה על ידי הקרן הפילנתרופית בלומברג באוניברסיטת הרווארד, והשנה, בזכות שיתוף פעולה עם משפחת סגול מישראל, הגיעה גם לארץ.

20 מועמדים התקבלו לתכנית, ביניהם ישראל גל, ראש העיר קריית אונו, וליאת שוחט, ראש עיריית אור יהודה, שהודו לראשי התוכנית באוניברסיטת תל אביב על האפשרות שניתנה להם לצייד את ארגז הכלים שלהם ושל העירייה למען התושבים בעזרת שיח ולימוד מעמיק עם טובי המומחים.

ישראל גל, ראש העיר קריית אונו: "אני מאמין שבעזרת הכלים החדשים שרכשתי, נוכל לשפר אף יותר את השירות לתושב ואת איכות החיים בעיר. ברצוני להודות לשותפיי לדרך, מכל המגזרים, על ההתנסות המשותפת. אני מאחל לכולנו שנצליח, ביחד ולחוד, להטמיע רעיונות חדשניים לטובת המדינה האהובה שלנו ועבור אזרחיה, תושבי ותושבות הערים שלנו, ולקדם את מעמדן של הרשויות המקומיות בפועלן למען אזרחי המדינה".

ליאת שוחט, ראש עיריית אור יהודה: "שמחתי להשתתף במחזור הראשון בישראל של התוכנית היוקרתית למנהיגות עירונית וחדשנות, יוזמת ראש עיריית ניו יורק לשעבר, מייקל בלומברג ומשפחת סגול. התוכנית היוותה עבורנו, 20 ראשי רשויות ממגזרים מגוונים, הזדמנות חשובה לשיח על האתגרים שהם הרבה יותר משותפים משניתן לחשוב, ולחלוקת רעיונות, כלים וידע מצטבר. טוב לדעת כי יש מי שרואים את החשיבות הגדולה של השלטון המקומי מתוך הבנה כי השקעה בייעול עבודת הרשויות משמעותה השקעה בתושב. תודה למשפחת סגול ולאוניברסיטת תל אביב. היה מרתק ומעורר עניין".

בצילום: ראשי הרשויות משתתפי ומשתתפות התוכנית עם מובילי התוכנית

קרדיט: תוכנית בלומברג סגול למנהיגות עירונית באוניברסיטת תל אביב