פנייתן של עיריית קריית אונו ועיריית יהוד מונוסון, לרשות המים בבקשה להחזיר כספים לתושבי הערים מכספי הרווחים של תאגיד המים "מי אונו", אושרה היום.

תאגיד המים "מי אונו" הוא בין התאגידים היחידים שרווחיים בזכות היותו ארגון יעיל המנוהל כהלכה. במשך שנים, עד לפני שנתיים-שלוש, יכלו העיריות למשוך דיווידנדים בזכות זה. עם הזמן הטילו סנקציות על התאגידים והוחלט שהם לא יכולים להעביר את הדיווידנד ואת העודפים שנשארו לעיריות בחזרה, לבעלי המניות. מכיוון שהחקיקה לא עומדת להשתנות בזמן הקרוב, החליטו מועצת העיר קריית אונו, ביחד עם מועצת עיריית יהוד מונוסון, למצוא דרך להחזיר את הכסף לתושבים במקום שהרווחים ומס ההכנסה עליהם יעברו למדינה במקום לעיריות. בכך, קיוו, לשנות את רוע הגזרה בה הכספים העודפים אינם חוזרים לעיר שאותה הם אמורים לשרת, בייחוד כשלא ניתן לשנות תעריפים ולהוזיל מחירים מכיוון שמדובר בתעריף ארצי אחיד. נוצר מצב, שרשויות שהתאגדו כנדרש, לעומת רשויות שנשארו עצמאיות, נקנסו. מדובר על כ- 7.5 מיליון ₪, כך שכל תושב יקבל שיק בסך כמה מאות ₪, למעט מגה צרכנים שיקבלו יותר. הדרישה של עיריית קריית אונו ועיריית יהוד מונוסון, נענתה כאמור, ולראשונה, הרווחים יועברו לתושבים ישירות.

 

ישראל גל, ראש העיר קריית אונו ויו"ר תאגיד מי אונו מסר כי "תאגיד המים "מי אונו" הוא בין התאגידים הרווחיים, בזכות היותו ארגון המנוהל באופן יעיל ואפקטיבי ובזכות שיעורי פחת מים מזעריים. אני שמח כי התאגיד מעניק מתנה לחג לתושבי קריית אונו ויהוד מונוסון ומחזיר להם עודפים."

יעלה מקליס ראש העיר יהוד-מונוסון "השבת רווחי תאגיד המים היא בשורה לתושבים ומכיוון שלא ניתן להשיב אותם לטובת צרכי שיפור השירות, ההחלטה הנכונה היא לאפשר לתושבים ליהנות מהרווחים בדמות מענק שיש בו בכדי להקל מעט בתקופה מאתגרת של עליות מחירים בכל התחומים".