קשישה בת 93, ניצולת שואה, המתגוררת בגפה בקריית אונו, המוכרת למחלקה לרווחת הגמלאי באגף לשירותים חברתיים מעל 15 שנה, והמקפידה להגיע באופן קבוע למרכז היום לקשיש, לא הגיעה בבוקרו של יום א' לפעילות במרכז, מה שלא אופייני לה.

עו"ס קרן ארניה-לוי, מהמחלקה לרווחת הגמלאי, קיבלה דיווח על כך ממרכז היום, וכחלק מתפקידה כעובדת סוציאלית מיד התקשרה לקשישה לבדוק לשלומה. לאחר שניסתה להתקשר כמה פעמים וללא מענה, יצאה מיד לביקור בית אצל הקשישה. היא נקשה בדלת בחוזקה אולם לא נשמעה תשובה. בשל החשש לחיי הקשישה, דיווחה קרן למנהלת המחלקה לרווחת הגמלאי, ציפי רוט, אשר ביקשה ממנה לדווח מידית למוקד העירוני ובמקביל להזעיק את מד"א וכיבוי האש לצורך פריצת הדלת. לדברי קרן במקרים מסוג זה נוהגים לפעול באופן מידי תוך כדי ניתוח השטח מתוך דאגה לבריאותו ולשלומו של הקשיש. הנציג במוקד העירוני, שרון לוי, ענה לה, לדבריה, בצורה מקצועית ומדויקת והזמין מיד את מד"א ואת כיבוי האש, דיווח על האירוע גם למנהל המוקד, טל שחר, שהזעיק מיד את השיטור העירוני ואת המשטרה. הפקח אמיר גקמן והשוטר שי בנמר שהגיעו תוך מספר דקות, עלו לדירת הקשישה ודפקו בחוזקה על הדלת עד שנשמע קול חלוש "אני באה" אולם לא נשמעו צעדים לכיוון הדלת ולכן הוחלט שאין מנוס מלפרוץ את הדלת. מכבי האש, שהגיעו במהירות למקום, פרצו את הדלת כשלמולם נגלה מחזה קשה: הקשישה מוטלת על הרצפה כשמצבה הרפואי לא יציב ולא ברור כמה זמן היא שוכבת כך לבד על הרצפה. עו"ס קרן ארניה-לוי מספרת שמסגרת עבודתה זה אחד המקרים הקשים שבהם נתקלה.

נכון להיום, הקשישה מתקשרת ומתאוששת. 

קרן לוי, עו"ס במחלקה לרווחת הגמלאי: "אם גורם אחד היה מתמהמה ולא נותן מענה מהיר ומדויק, זה היה עולה בחיי אדם. כולם ביצעו את תפקידם בצורה ראויה.

ירון יעקבי, סגן ראש העיר ומחזיק תיק הרווחה: "אני מודה לצוותי העירייה, המשטרה וכיבוי אש, שפעלו במהירות, במקצועיות ובנחישות במענה למקרה קשה זה. עלינו ללמוד להכיר את שכנינו וכשקשיש או קשישה גרים בגפם, לבדוק לשלומם מעת לעת, ואם יש חשש אז לדווח מיד למוקד העירוני שימשיך את הטיפול משם.,