דווקא בימים אלו של שגרת קורונה, המטרידה בעיקר את בני הגיל השלישי, יצאה לדרך הקהילה המטיילת של המתנ"ס. הפרוייקט שהחל השנה כחלק מתוכנית של"ם, אותו מרכזת פנינה בסרגליק, יצאו לעוד טיול מאוורר מהנה וכמובן גם בטוח.

השכם בבוקר, חמושים במסכות ובמצב רוח מצוין, יצאו המשתתפים לכיוון ים המלח ומדבר יהודה, אל ארץ המנזרים והכתות, ארץ ההתחלות החדשות.
יהודית ארליך יקירת העיר המנהלת את הפרוייקט בהתנדבות בצוותא עם מיכאלה בר סיפרה: "נכון זו תקופה לא פשוטה אבל חברי הקהילה המטיילת מצביעים ברגליים וכמו כל טיול גם כאן אפילו רשימת ההמתנה היתה מלאה. אנחנו הקפדנו על כללי  התו הירוק וזו הייתה הזדמנות נפלאה לכולנו להתאוורר בנופים הכי יפים ואולי הכי מרשימים שיש לארצנו להציע."
הטיול החל בנופי בראשית שנשקפו אליהם בגן הלאומי קומראן שם יצאו למסע בזמן אל האיסיים, בני כת המדבר, כותבי המגילות הגנוזות.

המטיילים

משם במעבר חד של אלפי שנים הגיעו ל"מוזיאון" הנמוך בעולם - גלריה מינוס 430. ים המלח הולך ונעלם, 30 אמני רחוב מהארץ ומהעולם התכנסו להעלות למודעות בדרך מיוחדת את מצבו העגום. ציורי הגראפיטי  על מבני הבסיס הבריטי הנטוש מקבלים שם משמעות בועטת מיוחדת.

כמו כן ביקרו גם בקאסר אל-יהוד - מעברות הירדן, מקום כניסתם של בני ישראל לארץ כנען, אתר הטבילה של הנוצרים בירדן, וקיבלו הצצה לחקלאות במדבר עם סיור בחוות גידול תמרים במושב אלמוג.

על ההדרכה הנפלאה ניצח המדריך רוני אהרוני.

משתתפי הטיול

צילום: קהילה מטיילת קריית אונו