קריית אונו חרטה על דגלה את נושא שימור כדור הארץ והקיימות. בעירייה בקשו לדווח על מהלך מיוחד ונפלא של אגף החינוך העירוני, שהשיק את "הדרך הירוקה": מעבר לכלים רב פעמים בצהרוני בתי הספר היסודיים. בפרוייקט לו שותפים צהרוני בתי הספר, חברת "אפטר סקול", צוותי החינוך וההורים, מתבקשים הילדים לקחת את כלי האוכל הרב פעמיים לביתם, לשטוף אותם ולהחזירם למחרת היום.

לרגל השקת הפרוייקט הגיעו ישראל גל ראש עיריית קריית אונו, סגן וממלא מקום ראש העיר ומחזיק תיק החינוך רון מלכה, עמית עשהאל מחזיק תיק איכות הסביבה, בצוותא עם מנהלת האגף נירה פרידמן ומנהלת מחלקת גני הילדים רחלי ליפשיץ, לצהרון בבית ספר רימונים לארוחת הצהריים החגיגית, שם חולקו לתלמידים מערכות כלים רב פעמיות. ישראל גל, ראש העיר פנה לתלמידים ואמר: "זו ארוחה עם משמעות רבה, אתם דור העתיד שלנו והעתיד שלנו על כדור הארץ מתחיל בשמירה על הסביבה" 

בצהרוני בתי הספר חולקו למעלה מ 1,200 ערכות רב פעמיות. "למעבר קדמה היערכות בת מספר חודשים, עם תכנית חינוכית שהובילה למהלך, "מספר רון מלכה, סגן ומ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך: "החינוך למודעות סביבתית מוטמע בכל בתי הספר בקריית אונו. שמנו דגש רב על ההכנה בצהרוני בתי הספר, כי לילדים כל שינוי או מעבר עלול להוות קושי."

"המעבר לכלים רב פעמיים הוא חלק מתוכנית אליה נערך אגף החינוך עוד לפני תקופת הקורונה, "אומרת נירה פרידמן מנהלת אגף החינוך. אני שמחה שעכשיו התוכנית יוצאת לפועל ומעודדת את הילדים וההורים להירתם למאמץ הקל כדי שהמהלך יצליח."

ראש העיר בבית ספר עם ילדים מחזיקים כלים רב פעמיים

צילום: עיריית קריית אונו