עיריית קריית אונו נערכת לתכנית רב שנתית של עיקורים וסרוסים לחתולי רחוב, לרווחת התושבים ולמניעת סבל והתרבות בלתי מבוקרת של חתולי הרחוב. מדי שנה מעוקרים כמה מאות חתולים בעיר במימון העירייה.

הסבר לתופעת חתולי הרחוב:

כל אחד מאתנו מכיר את תופעת הטיפול בחתולי רחוב (רבים מהם נחשבים במרוצת הזמן לחתולי חצר). מי שבאמת דואג לחתולים הללו חייב לקחת בחשבון כי חתולי הרחוב הולכים ומתרבים בקצב מעורר דאגה.
חתולה אחת יכולה להמליט מדי שנה עשרות גורים ולהקים שלושה דורות בתוך זמן קצר עם יכולתם של גוריה להתרבות אף הם. בתוך שנתיים חתולה אחת יכולה להיות "אחראית" לחמש מאות גורי רחוב החיים בתנאים לא תנאים של רעב, מחלות, מריבות על טריטוריה "טובה" עם אוכל או מקום מחסה, והמצאות בסכנה תמידית של הדבקות ממחלות, דריסה ממכוניות, התעללות, נשיכות ופציעות.
מחקרים מצאו כי חתול רחוב יחיה בממוצע רק שנתיים, בעוד חתולי בית יכולים לחיות גם עשרים שנה.
כל אחד מאתנו יכול לגלות אחריות ולפעול למניעת מצב בלתי נסבל זה. עיקור או סירוס של חתולי רחוב מסייע בצמצום ומניעה של המלטות בלתי מבוקרות. עיקור או סירוס פירושו ניתוח פשוט, ללא כאבים מיוחדים ועם שורה של יתרונות אשר בראשם: שמירה על בריאות החתולים.
עיריית קריית אונו ודר' משה רפלוביץ. הווטרינר הראשי של השירותים הווטרינריים של גוש דן, קוראים לתושבים לגלות ערנות ולדווח על חתולי רחוב או חצר אשר כדאי לעקר. החתולים אשר ייאספו, יעוקרו או יסורסו, יחוסנו נגד כלבת, יטופלו כנגד טפילים ויוחזרו, לאחר 42 שעות, למקום ממנו נלקחו.
בכל שאלה או דיווח, ניתן לפנות לאיגוד ערים- השירותים הווטרינריים של גוש דן, בטל: 03-6312222 (רב-קווי), או באמצעות אתר האינטרנט של האיגוד,
בכתובת: www.vet-dan.com.

לקריאת מאמר על השפעתו הסביבתית של החתול באתר כלכליסט, הקליקו כאן