דרכטן

משחק כדורגל בין קבוצות מהולנד ומרעננה בתחילת שנות ה-60 הוביל למשחק כדורגל בין הפועל קרית אונו לבין קבוצת כדורגל מפרישלנד שבהולנד.בעקבות המשחק פנה מר ברון פן קנובלסדורף, ראש העיר של חבל סמאלאינגרלנד למר יעקב כהן, אז ראש מועצת קרית אונו, להקמת ברית ערים תאומות בין קרית אונו לבין דרכטן שבחבל סמאלאינגרלנד שבהולנד. לציון הקשר הוקמה בדרכטן כיכר בשם "כיכר קרית אונו", ובקרית אונו הוקמה כיכר בשם "כיכר דרכטן".

דורמגן

בין העיר דורמאגן שבגרמניה לקרית אונו קיימת ידידות רבת שנים אשר החלה עוד בשנות השבעים.
היחסים מבוססים בעיקר על חילופי משלחות. בני נוער תושבי קרית אונו נוסעים לדורמאגן ומארחים את בני הנוער מגרמניה בקרית אונו. במסגרת יחסי הידידות נרקמו קשרים חברתיים טובים של תושבי קרית אונו עם תושבי דורמאן.

קרייס אופנבאך

קשרי ידידות עם קריית אונו משנת  1990

במסגרת קידום קשרי החוץ של מדינת ישראל התקיימו קשרי ידידות עם קרייס אופנבך שבגרמניה במסגרתן התקיימו חילופי משלחות של נוער, מבוגרים, ספורטאים ומשלחות של להקות ומקהלות נוער ובוגרים.
קשרי הידידות החלו בשנת 1990 ביוזמת שמואל גור ז"ל.
זו החלה במשלחת המורים הראשונה שהגיעה לקריית אונו ויצאה לקרייס אופנבאך ב 1991. 
ב-1996 נחתם הסכם שיתוף פעולה (Partnership Agreement) בין מחוז קרייס אופנבך וקרית אונו.
מדובר בקשרים הדוקים שנוצרו בין הרשויות ובין התושבים, כתוצאה מהקשר והפעילות האינטנסיבית.שמואל גור ז"ל בנה מערכת יחסים המבוססת על קשרים בין אנשים זו המתכונת להצלחה ועכשיו ממשיכה בדרכו רעייתו ורג'יניה גור יחד עם מחלקת קשרי החוץ של העירייה.
הקשרים כוללים ביקורי משלחות רשמיות ובעיקר חילופי משלחות נוער בתחומים: ספורט, להקות יצוגיות, קבוצות תאטרון, השתתפות במחנה הנוער בינלאומי המתקיים כל שנה במדינה אחרת לה קשרי ידידות עם מחוז קרייס אופנבאך.

dtuy

חתימה על הצהרת כוונות בסאנוק | צפו בתמונות 

8/04/2014
ישראל גל: "שמחתי לחתום על הצהרת הכוונות בתקווה להתחלה של שיתוף פעולה פורה בין שתי הערים"