נופר אמיר

אגודת ההתעמלות של מכבי קריית אונו נחשבת מזה שנים כאחד ממקורות הגאווה הבלתי נלאים של העיר. האגודה שנוסדה לפני כ-50 שנה על ידי זהבה ורשביאק, התפתחה במרוצת השנים בקצב מסחרר, כשנכון להיום היא מאגדת תחתיה כ-350 מתעמלים ומתעמלות הלוקחים חלק במסגרת הנבחרות התחרותיות, כמו גם בפעילות חוגים ענפה בין כתליו של אולם עלומים. 

מי שמנצחת בעשור האחרון ביד רמה על האגודה היא נופר אמיר (32) אשר קיבלה את שרביט ניהול המועדון על ידי זהבה, והצליחה לימים ''להפוך את הלימון ללימונדה'' באמצעות כישוריה המקצועיים והניהוליים, בדרך להפיכתה לשם דבר ברמה הארצית. "זהבה היא זו שנתנה לי את המושכות וברכת הדרך, מי שהאמינה בי כבר כילדה צעירה כאחת שמסוגלת להיכנס לנעליה הגדולות. אני אסירת תודה על ההזדמנות הזו ומחבקת אותה בכל יום מחדש'', מכריזה נופר בראיון מיוחד עמה.

נופר המתגוררת בעיר (אמא ללביא בן שנתיים וארבעה חודשים) אמנם לא הייתה מתעמלת תחרותית בילדותה, אך מציינת כי את כל הדרייב והמוטיבציה שצברה לאורך השנים במסגרת הענף השקיעה בקריירת האימון. ''חשוב לי לתת לדור הבא של המתעמלות והמתעמלים את כל מה שאני לא יכולתי לקבל. באיזשהו מקום אני אולי מנסה 'לכפר' דרכם על הפספוס האישי שלי בתור מתעמלת'', כך לדבריה.

מהו ''האני מאמין'' שלך?

"כפי שאני מתנהלת בחיים שלי, כך אני מאמינה בכל ליבי שאין כזה דבר לא מסוגלת, אלא יש לא רוצה. אני חסידה גדולה של עבודה קשה שמובילה לתוצאות, שכן זה משהו שמניע אותי לאורך כל הקריירה שלי. מעולם לא ויתרתי לעצמי, וזה דבר שאני משתדלת להנחיל גם למתעמלות. בנוסף, מעבר לספורט, חשוב לי שקודם כל הספורטאיות והספורטאים שלנו באגודה יהיו בני אדם טובים עם ערכים, דרך ארץ, משמעת עצמית וכאלו שיודעים לרחוש כבוד הדדי ועזרה לזולת. את הערכים הללו אנחנו משרישים בכל אימון או תחרות, יחד עם פעילויות שונות למען הקהילה. 

מיהם הגורמים שתומכים בפעילות האגודה?

''תודה ענקית מגיעה לראש העיר היקר שלנו, ישראל גל. הוא תמיד נלהב ותומך בנו לאורך כל השנים. בנוסף, אנצל את ההזדמנות על מנת להודות למנהל אגף הספורט לשעבר, ישראל (ללה) שצ'וצ'ינסקי. הוא היה בין יוזמי הרעיון שהובילו להקמת האולם הייעודי עבורנו. גם לו מגיעה תודה גדולה".

מה צופן העתיד למכבי קריית אונו?

''אנחנו פועלים מזה כשנתיים באולם עלומים החדש והמפואר. זה המקום להודות למנהל אגף הספורט העירוני, דודי מור, על התמיכה בנו. הוא אדם שמגיע עם ראש פתוח ומאמין בדרך שלי. ההשקעה הגדולה של האגף יחד עם האוזן הקשבת לכל בקשה שלנו הם אינם דבר מובן מאליו. 

יש אצלנו דור עתיד חזק ואיכותי, עם כמה מתעמלות ברמה הגבוהה ביותר, שאני בטוחה שידברו חזק בשנים הקרובות גם בבמות הבינלאומיות הכי גדולות, כמו תמר ברוטפלד שתתמודד בקרוב בתחרות מבחן על מנת להשיג קריטריון לאליפות אירופה. 

נכון להיום אנחנו פועלים עם כמה נבחרות תחרותיות ברמה גבוהה מאוד, בראשן נבחרת הבנות (כ-70 מתעמלות, החל גיל 6), נבחרת בנים (15 מתעמלים) ונבחרת פס-אקרובטיקה משולבת (20 בנים ובנות) שנפתחה לפני מספר חודשים. אלו מתווספים לפעילות חוגים רחבה שכוללת כ-200 ילדות וילדים בגילים 18-3 ואופן ג'ים למבוגרים.

אמשיך להשקיע את מירב המשאבים על מנת לבסס את מעמדה של מכבי קריית אונו כאגודה מובילה בענף ההתעמלות, תוך חתירה למצוינות ושמירה על ערכי הספורט".